Genel

CS: GO Bomba Rehberi

Birçok CS: GO yeniliği, destekleyici öğelere hakim olmaktansa silahların geliştirilmesine odaklanmaktadır. Güçlü bir silaha sahip olmak kesinlikle önemli olsa da, destekleyici öğeleri kullanmak ekibinizin zaferi için oldukça önemlidir. Bu makalede, Counter-Strike: Global Offensive’deki her tür el bombası için size rehberlik edeceğiz ve avantajlarını ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi açıklayacağız.

Flashbang

Bir kez Flashbang‘ı attığınızda, onu görmeyi başaran herkesi rahatsız eder ve kör eder. Her oyuncu aynı anda iki el bombası alabilir. Ancak, Flashbang’ın hem onu ​​atan oyuncuya hem de takım arkadaşlarına etki ettiğini lütfen unutmayın.

Silahın yol açtığı etkiler, rakibinin ne kadar yakın olduğuna bağlı. Rakibiniz ona yakınsa, yaklaşık 2 saniye boyunca tam körlük dahil, 5 saniye boyunca onları kör edebilir. Temel olarak, bir rakip ne kadar uzak olursa, etki o kadar zayıf olacaktır. Eğer T tarafındaysanız ve bir bomba alanına girmeniz gerekiyorsa, bir Flashbang’ı bomba alanına atmanız ve ardından acele ederek kendinizi mermilerden korumak zorundasınız.

Sis bombası

CS: GO sis veya duman bombası, oyuncular arasında oldukça popülerdir. Onları CT tarafına yerleştirirseniz, Ts’nın bomba alanına girmesini önleyebilir ve rakiplerinizi haritanın başka bir yerine yönelmeye zorlayabilirsiniz. Alternatif olarak, bir bomba bölgesini T tarafındaki dumanlarla izole edebilirsiniz. Ts’nın bomba bölgesini ele geçirmek çok daha kolay olacaktır.

Silahın yarattığı etki 18 saniye sürüyor. Sis bombası bir bomba sahasına girişleri engellemek için kullanılabilecek puslu bir gri duman duvarı oluşturur. Yine de, dumanın içinden geçmek tavsiye edilmese de, silahınız düşmanınız tarafından görülebilecektir. Onları tespit etme şansına sahip olmadan önce rakip takım tarafından seçilmeye daha açık hale gelirsiniz. Sis bombasını takım arkadaşlarınızla birlikte kullanmak çok daha etkili olacaktır.

Patlayıcı Bomba

Bu tür bir silah yakındaki rakipleri yok ederek küçük bir patlama meydana getirir. Bunun neden olduğu etki, rakipten patlamaya olan mesafeye bağlıdır. Patlamaya ne kadar yakınsanız düşmanınız o kadar fazla hasar verir. Ancak, el bombasıyla rakibiniz ne kadar yakın olursa olsun öldüremezsiniz. Tabi canı az ise bu mümkündür.

Ekipman birkaç şekilde kullanılabilir. Bunlardan biri takım arkadaşlarınızla birlikte düşmanlarınıza atmak. Ya da rakiplerinizi koruma altına almak için silahınızı 1v1’lik senaryolar için saklayabilirsiniz.

Molotof

Bir bomba sahasına girerken çeşitli yüzeylerden sıçrayabildiklerinden hem saldırı hem de savunma için molotoflar kullanılabilir. Böyle güçlü bir silah görüş alanı dışında olan açıları temizleyebilir veya bomba sahasına girişleri engelleyebilir.

Diğer bir seçenek ise rakiplerinizin bombayı etkisiz hale getirmesini engellemek için bombaya atmak. Bir el bombası atmadan önce el bombası hatlarının nasıl çalıştığını bilmeniz gerektiğini unutmayın. Zemine doğru fırlatırsanız kırılır ve alevlerin o bölgeye yayılmasına neden olur. Ayrıca, paramparça etmeden önce daha fazla hareket etmek için duvarlardan sıçrayabilirler.

Kışkırtıcı Bombalar bir alanı tıkamak ve düşmanın üzerinden geçmesini önlemek için kullanılabilir. T emsallerine benzer şekilde, bu tür bir silah aynı miktarda hasara neden olur ve aynı süreye sahiptir. Aynı zamanda duvarlardan sıçrayabilirler ve bu el bombalarından yayılan yangın, iyi yerleştirilmiş bir Duman Bombası ile hızla tahrip olabilir.

Decoy Bombası

Decoy Bombası’nın temel amacı, düşman ekibinin dikkatini dağıtmaktır. Oyuncunun en güçlü silahının sesini 15 saniye boyunca yayar. Bu 15 saniye bittiğinde, el bombası yakındaki düşmanları yok ederek patlayacak.

Bu silahı kullanmanın en etkili yollarından biri, düşmanı bir El Bombası attığını düşünmelerini sağlayarak kandırmaktır. Diğer bir seçenek, ekibiniz bir yolu engellemek için Sis Bombası kullandığında işinize yarayabilir. Dumanın içine bir Decoy fırlatarak rakiplerinizi bölgeye girdiğinize inandırabilirsiniz.

El bombaları, CS: GO’da oldukça sık ama gözden kaçan bir ekipmandır. Doğru kullanılırsa, karakterinin hayatını kurtarabilir ve seni zafere götürebilirler. Becerilerinizi geliştirmek için silahları nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir.

En iyi CS: GO stratejileri ve eSports endüstrisindeki en son haberler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizleri takip etmeye devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu