Genel
Trend

İlk Kripto Para Kart Oyunu : Crypto Tycoon

Fiziksel bir kripto para temalı kart oyunu, Crypto Tycoon, kripto para meraklıları ve hatta daha önce hiç kripto para kullanmamış olanlar için tercih edilen oyun olmayı umuyor. Oyunun web sitesi Crypto Tycoon’un Texas Hold’em ve diğer popüler kart oyunları gibi tutulacağını umuyor.

Oyun yaklaşık 10-15 dakika uzunluğunda, 108 kart var ve yayıncı “herkes iyi stratejiyle kazanabilir” diyor. Oyun için Digital Trends yazarı Simon Chandler, “Crypto Tycoon: Texas Hold ‘Em ve Monopoly’nin Bitcoin meraklı bir bebeği” diyor.

Crypto Tycoon Nasıl Oynanır ?

Crypto Tycoon yapımcıları, bunun ilk fiziksel kripto para kart oyunu olduğunu söylüyor. Chandler, oyunu hiç bitcoin satın almayan insanlarla test ettiğini ve oyunu ilk turdan anladıklarını özellikle belirtiyor. Amacı, bir dizi üç kripto para birimini tamamlamak, oyunun faaliyeti çoğunlukla kripto para kartlarını ve hatta tüm setleri kazanmak veya rakibin ticaret kartlarından gelen saldırılara karşı savunmak için kullanılabilen Ticaret Kartları etrafında odaklanmak.

Oyun, Houston, ABD merkezli Cypherpunk adlı bir girişim tarafından geliştirildi ve alınabilen, hemen hemen her yerde oynanabilen bir dizi profesyonel sınıf fiziksel kart oyunu. Oyun çok sayıda kripto para birimi terminolojisi ve trivia içeriyor, içerik oluşturucular bunun “eğitici” olduğunu söylüyor. Heyecanıyla bağımlılık yapan bir oyun olmasının yanı sıra öğrenmesi de kolay. Oyuncuların kripto para uzmanları veya hatta kullanıcılar olması gerekmez, bir kez oyunu oynadığınızda, oyuncuların yeni buldukları bilgiyle donanmış gerçek kripto paraları satın alma veya toplama konusunda ikna olma şansı vardır.

Kripto para birimi sektörünün büyümesinin yanı sıra, blockchain oyunlarının ve kripto para birimi kullanan oyun geliştirmelerinin sayısının artmasıyla, fiziksel bir kripto para tarzı oyunun görülmesi sadece zaman meselesiydi. Kripto para birimi ve blockchain geliştiricileri, dijital varlıkları ve teknolojinin kullanımını hızlandırma potansiyeline sahip olarak oyun oynamaya giderek daha da odaklanıyor. Oyun yayıncıları, oyunlardan para kazanmak, oyun içi ekonomilere, oyun varlıklarına ve öğelerine gerçek hayat değeri sunmak için blok zincir ve kripto para birimini gelişimlerine dahil etmeyi araştırıyor.

Crypto Tycoon Oyununda Kart Türleri

Crypto Tycoon’un amacı üç farklı kripto para kümesini (“portföy”) tamamlamaktır. Oyunculara üç tür kart sunuluyor: Kripto Kartları, Nakit Kartları ve Ticaret Kartları.

Ticari Kartlar, oyunun eyleminin büyük kısmının yattığı yerdir, çünkü bunlar Topluluk Sandığı veya Şans kartları ile çalışır ve oyuncuların oyunun seyrini değiştirebilecek çeşitli eylemler gerçekleştirmesine izin verir. Üç kripto para birimi portföyünü tamamlamayı çok zorlaştıran şey budur, çünkü Kripto Kartlarına elinizi alacak kadar kolay olsa da, bazı Ticari Kartlar diğer oyunculardan tek kripto para kartlarını, hatta tamamlanmış portföyleri çalmak için kullanılabilir.

Bir diğer kart Nakit Kartları temel olarak, yeterli sayıda Nakit Kart yatırırsanız, bir ticari kartın bu Nakit Kartları kullanarak size tabi olduğu her türlü ücreti ödeyebilirsiniz. Aksi takdirde, çeşitli para miktarlarına eşit olan bir Kripto Kartı (veya iki) kullanarak ücret ödemeniz gerekir.

Birlikte ele alındığında, üç kart türü Crypto Tycoon’un aldatıcı bir stratejik ve şaşırtıcı derecede derin bir oyun olduğu anlamına gelir. Örneğin, Kripto Kartlar yerine nakit kartların ne zaman kapatılacağını bilmek, genellikle bir kazanç ve kayıp arasındaki fark anlamına gelebilir. Benzer şekilde, elinizde yedi veya daha az kart varsa sıranızı atlayabilirsiniz, böylece daha sonra çalınabilecek olan Kripto Kartlarını koymak zorunda kalmazsınız.

Önümüzdeki dönemlerde karşınıza çıkabilecek, popüler olma potansiyeli olan bir kripto para kart oyunu olan Crypto Tycoon, yeni çağın kart oyunu olabilir. Yeni gelişmelerde online bahis sitelerinde bile görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu